Toptan Hemşire Kıyafetleri

← Geri

Hemşire Kıyafet Modelleri

Likralı Formalar

IH-1201

Dijital Baskılı Tek Üst Formalar

IH-1202

Terikoton Takımlar

IH-1203

Tesettür Formalar

IH-1204

Tek Üst ve Pantolon

IH-1205

Toptan Hemşire Kıyafetleri

Hemşireler bir sağlık kuruluşunun olmazsa olmaz yapı taşıdır. Hemşireler kadar önem taşıyan bir diğer husus da hemşire kıyafetidir. Hemşire kıyafeti mesai saatlerinde giyilen formalardır. Hastaların sağlığını korumakta önemli rol sahibidirler. Uzun saatler giyildiği için son derece dikkatli seçim yapmak gerekir.

Hemşire kıyafeti seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Hemşire kıyafetleri seçilirken dikkat edilecek en önemli unsur kumaşın kalitesidir.Günlük kıyafetlerden bile daha çok giyilir.Kumaşın kalitesi ve rahatlığı ne kadar iyi olursa hemşirelerin verimliliği de o kadar artar. Çalışma saatlerinin uzunluğundan, mesleğin zorluğundan formanın yük olmaması gerekir. Hastane koşulları sebebiyle kan ,ilaç vesaire kimyasal maddelerin bulaşma riskinden dolayı kolay temizlenebilen bir kumaş tercih edilmelidir. Hiçbir hemşire mesai saati boyunca terli bir şekilde dolaşmayı tercih etmez ve bu nokta da terletmeyen kumaş ilk tercih olmalıdır. Hemşire kıyafetlerinde hijyenden dolayı sık sık yıkanmaya maruz kaldığından kumaşın yüksek derecede ve sık yıkanması gerekliliğinden dayanıklı olması beklenir. Kumaş kalitesi tercih edildikten sonra kendisine uygun model ve beden seçimi de önemlidir. Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak hazırlanmış olan Uncteks hemşire kıyafetlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Uncteks de her kurum yönetmeliğine uygun renk biçim ve fiyatta arzu ettiğiniz şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hemşire kıyafeti giymenin faydaları

Hemşire kıyafeti giymek, sağlık çalışanlarını pek çok sayıda hastalık taşıyabilecek zararlı maddelerin direkt temasını engeller ve giyildiği vakitlerde kolayca tanınmasını sağlayarak vakit kaybı yaşanmadan görevlerini yerine getirebilirler.