Toptan Reflektörlü Yelek

← Geri

Reflektörlü Yelek Modelleri

İşçi Yeleği

IR-1201

Mühendis Yeleği

IR-1202

Toptan Reflektörlü Yelek

Reflektör, ışığın yansımasına izin veren alüminyum folyo, fosfor gibi maddelerden özel bir kumaş türü demektir.Reflektörlü yelekler fosfor kumaştan yapılmış önünde ve arkasında şeritler bulunan akşamları ışığı yansıtan güvenlik amaçlı yeleklerdir. Çalışma alanlarında daha kolay fark edilmek ve gece çalışmalarında iş kazalarına sebebiyet vermemek adına kullanılır.

Reflektörlü yeleklerin kullanım alanları

Reflektörlü yeleklerin kullanım alanları şantiye çalışanları, trafik polisleri,itfaiye görevlileri,acil kurtarma ekipleri,güvenlik görevlileri gibi birçok meslek grubu içerisinde örnek verebiliriz.Reflektörlü yelek kullanılan iş kollarına göre inşaat yeleği,trafik yeleği,şantiye yeleği adlarıyla da anılmaktadır.

Reflektörlü yelek giymenin faydaları

Reflektörlü yelek giymek insana birçok fayda sağlar. Örneğin yüksek hızla seyir halinde olan bir araba sizi reflektör yeleği sayesinde fark edilebilir ve kaçınılmaz felaketi önleyebilir.Diğer bir faydası herhangi bir doğal afet durumunda reflektör yelek giyen bir kişi kolayca yeri tespit edilebilir ve yardım gönderilebilir. Reflektör yeleklerini sadece iş güvenliği için tercih etmeyiz acil durumlarda da ihtiyacımız olabileceğimiz üzere herkes de bulunması gerekir.Özellikle motosiklet ve bisiklet kullanıcılarının kullanımı daha fazla olması gerekir. Çünkü reflektör yeleği can sağlığını korumak ve meydana gelebilecek kazaları en aza indirmek konusunda çok başarılıdır.

Hafif ve hava alabilen esnek yapısıyla satışa sunulan Uncteks reflektör yelekleri ile zor şartlar altında rahatlıkla kullanım sağlamakla birlikte kişisel kullanımlarda da güvenliği üst seviyelere çıkararak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.