Toptan Okul Pantolonu

← Geri

Toptan Okul Pantolonu

RENKLER

BEDENLER

XS/36-38 S/40-42 M/44-46
XL/52-54

Ürün Bilgisi

Pantolon

Kombinlerin en sık kullanılan parçası pantolonlar, belden başlayan ve paçaları topuklara kadar inen, bacakları saran bir giysidir. İlk zamanlarda erkek giyiminin en önemli parçası olan pantolonlar zamanla kadın giyiminde de değer ve önem kazanmıştır. Pantolonlar değişik boy ve şekillerde, istenilen özelliklerde üretilmiştir. Çeşitli modelleri olan pantolonlar paça boyları, genişlikleri veya bulundurdukları cepleri ile farklı isimler alır. Pantolonda fermuarlar, düğmeler, lastikleri olabilir. Çok farklı çeşitleri bulunsa da bir pantolonun ana parçaları daima değişmez. Bu ana parçalar pantolonu meydana getiren Ön Sağ parça, Ön Sol Parça, Arka Sağ Parça, Arka Sol Parça, Kemer, fermuar, düğmenin dikilmesi gereken Pantolon Pat Kısmıdır. Bir pantolon mutlaka bu beş parça bulunur.

Pantolon çeşitleri

Düz Pantolon: Normal bel, paça uzunluğu ve genişliğine sahip klasik pantolonlardır.

Dar Pantolon: Vücut hatlarını belli eden, vücut formunu alan modelleridir.

Çizme Paça Pantolon: Diz kapağına kadar vücuda oturan, diz kapağı sonrası açılan pantolon modelidir.

İspanyol Paça Pantolon: Bel ve kalçaya oturan ve kalçadaN sonra genişlemeye başlayan, bol paçalara sahip bir model.

Geniş Paça Pantolon: Pantolon etek olarak da bilinen geniş paça pantolonlar hem içte hem de bacak dışında bol paçalara sahiptir.

Dar Paça Pantolon: En çok kot tercih edilen dar paça pantolonlar vücuda yapışan, paçaları dar pantolon modelidir.

Kargo Pantolonu: Pantolonun yanlarında bulunan ceplerden dolayı bu ismi almaktadır. Paçaları lastikli ya da düz olabilir, son zamanlarda sık tercih edilen pantolon modellerindendir.

Şalvar : Şalvar, ağı çok bol olan, bele bir uçkurla bağlanan geniş bir tür pantolondur.

Bahçıvan Pantolon / Marangoz Tulumu: İş için tasarlanan bu pantolonlar zamanla estetik bir hal almış ve kombinlerin bir parçası haline gelmiştir.