Toptan İş Montları

← Geri

İş Montu Modelleri

Softshell İş Montu
IM-1201
Anorak Mont
IM-1202
Takma Kollu Mont
IM-1203
Kot İş Montu
IM-1204
Toptan İş Montları

Çalışma hayatında en önemli faktörlerden birisi çalışmanızda en üst konforu sizlere sunacak yapıda iş kıyafetlerini tercih etmenizdir. Bu yüzden seçeceğiniz kıyafetlerin çalıştığınız işlerin ve havanın şartlarına uygun olması çok önemlidir.

İş montu tercih ederken seçilen montun kumaşı, işlevselliği, aksesuarları ve rengi gibi birçok önemli faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

İş montları kış soğuğundan ve iş kazalarından korunmak için çalışanların veya işletmelerin tercih ettiği kişisel koruyucu kıyafetlerdir. Yalnızca kışlık kullanım için değil aynı zamanda yazlık iş mont modelleri de UncTeks tarafından sizlere sunulmaktadır. Kışın soğuktan koruyan iş montları, yazında yakıcı güneş ışınlarından korunmanızı sağlar.

İş Montu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

İş montu satın alırken yada işletmeniz için özel üretim iş montu yaptırmak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurların başında montunuzun nasıl bir kumaşa sahip olmasını istediğiniz gelmektedir. Özellikle dış giyimde tercih edilecek kumaşlar, iç giyime nazaran daha büyük bir önem taşır. Çünkü direk olarak teninize temas etmeyecek olan dış giyim ürünlerinin dışarıdan gelebilecek her türlü darbelere karşı korunaklı ve dayanıklı olması gerekmektedir. Bu darbeler bazen hava şartları bazende ağır iş yükü olarak gösterilebilir.

İş montlarının su geçirmez dış kumaşa sahip olması birçok iş kolu için montta aranan özelliklerin başında gelmektedir. Özellikle yağmurlu iklime sahip bölgelerde yaşayan insanlar için nefes alan, rüzgar geçirmeyen ürünlerin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır.

Ayrıca birden fazla cep bölümüne ve geniş şapkalara sahip olan montlarında kullanışlı bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir. Bunu göz önünde bulundurarak kullanışlı ceplere, iç ceplere ve şapkalara sahip olan iş montlarını UncTeks tarafından sizlere özel üretilmesini sağlayabilirsiniz.

İş montu tercihinizde önem vermeniz bir diğer faktör ise montunuzda yer alan aparatlardır. Kollarında, yakasında veya montun herhangi bir yerinde yer alan aparatların yaptığınız işi engellememesi gerekir. Hatta bu aparatların iş kazalarına sebebiyet verebilme ihtimallerine karşın iş montlarında tercih edilmemesi yada sınırlı sayıda kullanılması çok daha doğru olacaktır.