Toptan Doktor Kıyafetleri

← Geri

Doktor Kıyafet Modelleri

Erkek Doktor Önlüğü

ID-1201

Kadın Doktor Önlüğü

ID-1202

Doktor kıyafetleri

Sağlığımızı gözümüz kapalı emanet ettiğimiz doktorların önemi tartışılmaz bir gerçek olsa da ağır bir pandemi geçirmemizin etkisi ile bir kez daha kahramanlarımızın önemini anlamış olduk. Peki steteskop ve beyaz önlük kombinleri ile tanıdığımız doktorların hastanede giydikleri farklı kıyafetler neler?

Üniformalar

Çoğu zaman beyaz önlüklerin altına giyilen takımlar çeşitli renklerde olabilmekte. Doktorlar bu takımları giydikleri zaman hem hastalar hem de hastanedeki çalışma arkadaşları tarafından kolayca tanınabilir, ayrıca hastanede bulunan branşlara göre de üniformaların renkleri değişebilmektedir. İki parçadan oluşan takımların isteğe göre üst parçalarında uzun kol olarak tercih edilebildiği gibi etek boylarında da değişiklik yapılabilmektedir. Üniformalarda doktorların eşyalarını koyabilecekleri için farklı boyutlarda cepler bulunmaktadır. Firmamız tarafından üretilen üniformalar doktorların rahatlıkla tercih edebilecekleri ergonomik şekilde tasarlanmıştır.

Ameliyathane takımları

Diğer üniformalardan farklı olarak ameliyathane takımları ameliyathanelerin daha fazla steril olmalarından dolayı temiz kısa kollu gömlek, pantolon ve tek kullanımlık bir bone veya kepten oluşur. Pantolon ve gömlek bedene uygun, vücuda yapışmayacak şekilde tercih edilmelidir. Ameliyathanede kullanılan takımlarda genelde yeşil ve mavi renkler tercih edilir. Yeşil ve mavi rengin tercih edilme sebebi ise, kan nedeniyle kırmızıya karşı duyarsızlaşabilecek olan gözü, yeşil ve mavi rengi ile devamlı olarak uyarmaktır. Yani gözün görüşünü tazeleyerek kırmızı renge olan görüş kaybını engeller.