Son yıllarda insanlar hem rahat hem de şık kıyafetleri daha çok tercih ediyorlar. Rahat olmak adına ilk akla gelen kıyafetler ise sweatshirtler. Günlük hayatımızda, okulda, işte hatta şık kombinlerimizde bile sweatshirtleri kullanıyoruz. Sweatshirt modelleri çok fazla olduğu için, zevkimize göre seçim yapmak da oldukça  kolaydır. Sweat modelleri, çeşitliliğiyle tarzımızı dilediğimiz gibi oluşturmayı sağlar. 

Sweatshirt erkek giyiminde oldukça tercih edilen bir parçadır. Sweat erkek giyimini ayakta tutuyor diyebiliriz çünkü kolaylıkla kombinlenir hem şık durur hem de rahattır.

Sweatshirt kadın giyimi içinde kilit parçalardan biridir. Hem model hem de rahatlık açısından sayılamayacak kadar sweatshirt modeli vardır. 

Vaktinin çoğunu okulda geçiren çocuklar için de en iyi kıyafetlerden biri sweatshirt’tür. Okul sweat’i çocukların tüm gün rahat ve konforlu olmasını sağlar. Okulda giymek için tasarlanan bu sweatshirtler, belirli renklere göre seçilir. Bu renkler genelde okulu ve okulun kimliğini yansıtır. Okulu yansıtan bir başka şey ise logolardır. Genelde okulun logoları okul kıyafetlerine basılır. Bu öğrencilerin hangi okulda olduklarını göstermenin ve aynı zamanda okulun kendisini göstermesinin bir yoludur. 

Çoğu zaman bu logolar okulun tarihini, vizyonunu ve misyonunun gösteren sembollerden yola çıkarak tasarlanır. Bu tasarımlar zamanla ufak tefek değişikliğe uğrarsa da çoğunlukla çok fazla değişmezler. Aynı şekilde logonun tasarım renkleri de önemlidir. Ya tarihi sembollerin uyumlu olduğu, okul için önemli renkler seçilir ya da dikkat çeken ancak yine anlamlı birbiriyle uyumlu renkler seçilir. Genelde okulun kuruluşunu gösteren bir sayı da logoya eklenir. 

Logo da kullanılan font da oldukça önemlidir. Bu yazının estetik durması önemlidir ancak bu yazının en önemli özelliği okunabilir olarak yazılmasıdır. 

Logo tasarımları genellikle yine okulun kendisinin seçtiği kıyafetlere uygulanır. Okul kapüşonlu sweat veya kapüşonsuz sweat seçebilir. Okul sweatshirt seçerken de öğrencilerin rahat kullanabilmesine dikkat etmelidir. Logolu sweatshirt okulların sıklıkla tercih ettikleri bir modeldir. 

Tasarlanan bu logonun sweat üzerine basılması gerekir ancak bu noktada her kumaşla uyum sağlayabilen bir baskı türü tercih edilmelidir. Ayrıca bu sweatshirt logo tasarımı ile tercih edilen sweatshirt birbirine uyumlu olmalıdır. 

Baskı sistemi yerine bazen nakış gibi yöntemler de kullanılabilir. Bu yöntem daha kalıcıdır. 

Bazen anasınıfı veya kreşlerde sweat kazak gibi kıyafetlerin  üzerine başka tarzda logolar da basılabilir. Bu tasarımlar sweatshirtleri daha sevimli  hale getirmek amacıyla tasarlanır. Genellikle süper kahramanlar ve sevimli objeler tercih edilir. Ayrıca logoların renkleri de buna göre değişir. Renkler daha yumuşak veya tasarıma göre çok daha canlı seçilebilir. 

Toptan sweat fiyatları daha uyguna geldiği için okulların çoklu alım yapmaları çok daha uyguna gelir. Bununla birlikte, okul kıyafetleri online satış yapılan yerlerden alınırsa yorulmadan ve konforlu bir alışveriş yapılmış olur.