Neredeyse tüm vakitlerini okulda geçiren çocuklarımız için okulda ne giydikleri oldukça önemlidir. Son yıllarda birçok okul, öğrencilerin tüm gün rahat edebilecekleri hem de şık olan okul sweatshirtleri tercih ediyorlar. Bu kıyafetler seçilirken  genelde yazın terletmeyen ve kışın da üşütmeyen kumaşlar tercih ediliyor.Bu kumaşların kaliteli olmalarına ve sıklıkla yıkanacakları için solmayan, çekmeyen cinste olmalarına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda sweatshirtlerin kullananlarda herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaması dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir faktördür. 

Okul sweati hem kız hem de erkek öğrencilerin rahatlıkla kullanacağı bir kıyafettir. Tüm gün derste ve tenefüste rahat bir kullanım sağlar. Bütün gün konforlu bir kıyafetin içinde olmak günlük hayatımıza daha iyi yoğunlaşmamızı sağlar. Sweatshirt giyerek hem rahat ve konforlu hem de şık ve tarz olmak çok basittir. 

Öğrencilerin de sıklıkla tercih ettikleri sweat modelleri, onları tüm gün rahat ettirir aynı zamanda kışın soğuk havalardan korur. Sweatshirt kadın giyiminde çok iyi bir yere sahiptir. Rahat bir kullanım sağlamasının yanı sıra okul hayatı için vazgeçilmezdir. Son senelerde ise sweatshirt erkek giyiminde de çeşitlenmeyi sürdürüyor. Öyle ki çoğu zaman modelin güzel olması cinsiyet faktörünü ortadan kaldırıyor. Sweatshirt çeşitlerinin çok olması, kullanıcıların da zevklerine göre seçim yapmasını kolaylaştırıyor. Rahatlığın yanında şıklığı da hedefleyen okullar, tasarılarını yaparken logolu sweatshirt modellerini de tercih ediyorlar. Çok tarz olan bu sweatshirt modelleri öğrencilerin de sıklıkla tercih ettikleri modellerden. Okul kapşonlu sweat veya kapşonsuz sweat olarak da tercihlerde bulunabiliyor. 

Tasarımları ve renkleriyle okulun kimliğini yansıtan okul formalarında, sıklıkla sweat kazak gibi modellerin kullanımına öncelik verilmeye başlandı. Öğrenciler de bu rahatlığı ve konforu çok seviyorlar. Eskiden kullanılan gömlekler yerine yeni tasarlanan sweat erkek kullanıcılara da kadın kullanıcılara da hitap ediyor. Sweat modelleri genelde okul tarafından belirlenirse de hem öğrenciler hem de veliler hallerinden memnun ve bu tarz kıyafet uygulamalarını destekliyorlar.

Sweatshirt modellerinin gömlekler kadar zor belirlenen ve seçilen bedenleri de yok. Bir beden büyük almak asla kötü bir görüntüye sebep olmuyor aksine bazen öğrencileri  daha tarz bir görünüme kavuşturuyor. 

Bu sebeple farklı yaş gruplarında olan öğrencilerin, okul kıyafetleri online satış ile kolaylıkla ve yormadan satın alınabiliyor. Farklı yaş gruplarına sahip öğrencilerin sürekli kıyafetlerini kirletmeleri de beklenen bir sonuçtur. Sene başında velilerin yedek birçok kıyafet alması da çok doğaldır. Çoğu veli  toptan sweat fiyatları araştırması yaparak öğrencilere birden fazla kıyafet temin ediyor.