Sweatshirtler günlük yaşantımızda sıklıkla kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Rahat ve geniş kalıplı olması sebebiyle çokça tercih edilen bir ürün çeşididir. Özellikle kadınların her kıyafetle kombinleyebileceği bir parça haline gelmiştir. Genelde sportif kombinlerin bir parçası olarak görülen swaeshirtler son zamanlarda artık tüm kıyafetlerle kombin yapılabilen bir parça haline geldi. Örneğin; deri bir pantolonlarla veya deri eteklerle, kumaş pantolonlarla, mini casual eteklerle, skinny jeanlerle, eşofmanlarla birlikte sıklıkla kullanılmaya başlandı. Hızla yayılan bu trend sayesinde kadınlar hem rahat hem de şık kombinler yapabilmektedir. 

Sweat Kazak Ve Sweatshirt Modelleri

Piyasada birçok sweatshirt modeli bulunmaktadır. Fermuarlı, çıtçıtlı, baskılı, uzun, crop, oversize, düğmeli, kapşonlu, v yaka, balıkçı yaka, pamuklu formunda gibi birçok sweatshirt modeli bulunmaktadır. Bu modeller hem erkek sweatshirtlerinde hem de kadın sweatshirtlerinde oldukça yaygındır. Sweatshirtler genellikle kış aylarında tercih edilen parçalardan birisidir. Kalın ve pamuklu yapısı nedeniyle hem kadınlar hem de erkekler tarafından kombinlere dahil edilen yaygın parçalardır. Crop, balıkçı ve v yaka kadınlar tarafından şık görünmek için en çok tercih edilen modellerdendir. Erkekler ise genellikle baskılı ve kapüşonlu modelleri tercih etmektedir. 

Sweat kazak ise sweatshirtten farklı olarak daha ince, kapşonsuz, kısadır ve pamuklu değildir. Genellikle erkeklerden tarafından tercih edilen bir parçadır. Skinny jeanlerle kombinlenen bu parça gayet şık durmaktadır.

Bu ürün sweat kazak olarakta bilindiği için bu isim altında da satılır.

Okul Sweatleri 

Genellikle okullarda formalar için tercih edilen kıyafetler sweatlerdir. Kışa uygun yapısı sayesinde hem kullanışlı hem sıcak tutabilen bu model fazlasıyla tercih edilmektedir. Hem kızlar için hem de erkekler için gayet uygun olan bu model oldukça yaygındır. Aynı zamanda sweatler kadar olmasa da sweatshirtlerde okul formalarında tercih edilen bir kıyafet türüdür. 

Logolu Sweatshirtler

Logolu sweatshirtler okullarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Okul logosunun kullanıldığı bu sweatshirtler alanında uzman tasarımcılar tarafından özenilerek, rengine, uyumuna, kalitesine dikkat edilerek hazırlanıyor. Bu okul sweatshirtleri online olarak veya mağazadan toptan satışa sunuluyor. Ayrıca bu kıyafetleri okul bitse dahi kullanabilir ve hatıra olarakta saklayabilirsiniz.